post

Zlepšovák – Bambulky

Zlepšovák – bambulky


Lepšie a rýchlejšie ponáranie vlasca pod vodnú hladinu vám zabezpečí odmastenie vlasca priamo na cievke navijaka. Najmä pri feedrovom love je to veľmi dôležité. Stačí namočiť cievku navijaka aj s vlascom na pár minút do mydlovej vody a je po probléme s mastnotou. S feedrom súvisí ešte jeden zaujímavý zlepšovák. Bambulky. O čo ide?

O oddych pre oči a ešte lepší komfort pri zábere. Zhrubnutá časť koncového dielu pred posledným očkom feedrovej špičky vám umožní lepšie pozorovať zábery rýb, čo priamo súvisí s množstvom premenených zásekov. Zatiaľ neexistuje výrobca, ktorý by takéto zlepšenie dodával rovno k niektorému z feedrových prútov. Takže si ich musíte vyrobiť sami, ako sa hovorí na kolene.

Všetko potrebné sa dozviete na našom videu, ktoré rieši práve tento problém feedrových špičiek. Najskôr si uvoľníte koncové očko jednoducho nahriatím teplovzdušnou pištoľou alebo opatrne zapaľovačom. Bambulku si môžete pracnejšie vyrobiť sami z balzového dreva, prípadne bužírky, alebo jednoduchšie, použiť starší plaváčik, z ktorého vyberiete anténku. Potom už stačí len nastrčiť hrubú časť na špičku, zafixovať ju sekundovým lepidlom a zalepiť rovnako koncové očko. A hotovo.

Keďže koncové očká sú veľmi malé, dávajte pozor na to, aby ste to neprehnali s hrúbkou bambulky, pretože by zavadzala vlascu pri nahadzovaní. Ideálne je, keď si pripravíte počas zimných mesiacov viacero špičiek a zvolíte rôzne farebné kombinácie. Ideálne sú také farby, ktoré budete dobre vidieť na akomkoľvek podklade a ktoré vaše oči neunavia. Veľa úspechov pri love s týmto skvelým zlepšovákom.


redakcia RRR


Článok bol pôvodne zverejnený v našom časopise Online Rybičky. Originál nájdete TU.