Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Mrazená rybička

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Mrazena rybickaZlepšovák.

V novembri sme boli na našom území svedkami extrémnych výkyvov počasia a viacerých teplotných rekordov. Jeseň sa držala zubami nechtami a nie a nie odísť. Rybačky boli nevypočitateľné, rybári mrzutí. Šancu nemali ani tie najnetradičnejšie nástrahy.

05. 01 2018, tento článok bol uverejnený v bezplatnom rybárskom magazíne Online rybičky 1/2017, tu je link
Text: redakcia    Foto: archív redakcie
Prudké decembrové ochladenie a stabilná mierna zima našťastie vyprovokovali najmä dravcov k ich prirodzenej aktivite a odrazu to bolo o inom. Bolo to práve obdobie nezdarov, ktoré nás opäť niečomu novému naučilo. Keď ryby berú, tak ich chytáte, nepremýšľate. Keď neberú, vtedy je na vymýšľanie času a času. Možno práve takto sa zrodila aj naša mrazená rybička. Mŕtvu rybičku napichnite na háčik naviazaný na polmetrovom vlasci. Pripravte si ich radšej viac do zásoby a osobitne zabalené ich dajte zamraziť.
Pred lovom si vyberte toľko nástrah, koľko potrebujete a hodinu pred zotmením nahoďte. Zmrazená rybička neľahne na dno, ale bude sa vznášať vo vodnom stĺpci a pomaly z nej budú opadávať trblietavé šupinky. Na dne sa vytvorí široké trblietajúce sa lôžko, do ktorého sa rybka postupne uloží. Dravec ju takto nájde oveľa jednoduchšie. Dravce berú na rybičku spoľahlivo. Oveľa spoľahlivejšie ako na umelé nástrahy. Čoraz viac športových rybárov však uprednostňuje práve umelé nástrahy. Musia sa však na ne naučiť správne chytať. A to je dosť často problém. Rybičky fungujú lepšie aj preto, že si túto schopnosť od rybára nevyžadujú. Majú ale tiež jeden nedostatok. Keď ich potrebujete, väčšinou je problém si ich zaobstarať.
Obchodníci na to prišli a ponúkajú ich v náleve. Zdalo by sa, že je po probléme. Ak na ne nebudú brať dravce v klasickej verzii, skúste ich zamraziť a vyskúšajte tento náš „mrazený“ zlepšovák.
Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12

Please publish modules in offcanvas position.