Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


S očami na stopkách

WP 20161104 007 1Hovorí sa, že najväčšia tma býva pod lampou.
Ak nepatríte medzi rybárov, ktorí sa špecializujú na ďaleké hody do stredu, prípadne čo najbližšie k protiľahlému brehu jazera, máme niečo spoločné. Skúšame to inak než ostatní. Ryby hľadáme tam, kde to mnohí nerobia, pretože majú dlhé udice, dostatok vlasca v navijaku a obrovskú silu kombinovanú so snahou prehodiť krížom aj tú najväčšiu vodu. Veľké ryby sú podľa nich totiž len vo veľkej diaľke.

Mrazená rybička

Mrazena rybickaZlepšovák.

V novembri sme boli na našom území svedkami extrémnych výkyvov počasia a viacerých teplotných rekordov. Jeseň sa držala zubami nechtami a nie a nie odísť. Rybačky boli nevypočitateľné, rybári mrzutí. Šancu nemali ani tie najnetradičnejšie nástrahy.

Horná miera rýb

IMG 4220Na Slovensku už existujú revíry s režimom Chyť a pusť, no stretnúť sa s revírom, ktorý má stanovenú hornú mieru rýb nie je zatiaľ vôbec bežné. A pritom práve vďaka takýmto vodám by bolo možné získať revíry lákajúce aj rybárov, ktorí už stratili chuť loviť vo zväzových vodách len malé, násadové ryby. Chytať totiž stále dookola násadové ryby, ktoré sa vysádzajú hlavne pre rybárov-konzumentov, nebaví každého.

Prečo zatvárame vody?

IMG 6099Sychravé nedeľné ráno. Typické jesenné počasie, ktoré núti zostať v posteli. Určite radšej, ako ísť na ryby. Je 6. november a na parkovisku revíru Prusy sa schádzajú nespokojní rybári z Bánoviec nad Bebravou na protestný lov rýb. Prichádzame tesne pred ôsmou hodinou. Napočítali sme tu necelú desiatku áut, asi osem rybárov a neďaleko aj auto hlavného hospodára miestnej organizácie. Sedí v aute a spočiatku s nami odmieta komunikovať. Pýtame sa účastníkov protestu, čo sa vlastne deje.

Bolene z Liptovskej Mary sú otrávené

Liptovská Mara
Správa, ktorá mnohých rybárov určite nepoteší. Podľa najnovších výsledkov rozborov Regionálnej veterinárnej správy obsahuje svalovina boleňov z tejto priehrady vyššie než maximálne povolené množstvo ortuti. Takýto stav môže mať negatívny dopad na zdravie človeka a príslušné orgány vydali odporúčanie, aby rybári bolene z Liptovskej Mary nekonzumovali.

Anglicko vyzýva - prestaňte používať olovká

olova
Používanie olovených záťaží a ich negatívny dopad na životné prostredie a blaho vodných živočíchov je stále horúcejšou témou. Výzvy k zastaveniu ich používania prichádzajú napríklad aj z Veľkej Británie. Prečo je vlastne používanie olov také problematické? A dajú sa vôbec niečím plnohodnotne nahradiť?

Ako dobre poznáte ryby? 2

titulka


Všetci vieme, že znalosť rybích druhov patrí k základom rybárstva. Upravili sme preto niekoľko fotiek z nášho archívu a Vy môžete skúsiť spoznať druh ryby aj v takejto netradičnej podobe. Vaše znalosti preverí 10 pripravených obrázkov, pričom správna môže byť vždy len jedna odpoveď. Zvládnete všetkých 10? Odpoveď často nie je jednoduchá. Posúďte sami.

Strana 1 z 4

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12

Please publish modules in offcanvas position.