Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Desať dní v raji

DSC 0048Zemplínska Šírava nám ukázala svoju prívetivú tvár
Je pondelok, 29. 8. 2016. Hodinky ukazujú presne 7.00 a ja netrpezlivo stepujem po dvore, kde je už pripravené moje rybárske vybavenie na dlho plánovanú výpravu na slovenské more. „Konečne,“ vravím si, keď vidím Bielu strelu vchádzať do dvora. Samozrejme, tá už je naložená Jankovými vecami, a tak so smiechom konštatujeme, že nabudúce budeme potrebovať aj strešný box. Našťastie s nami ide aj Jankova priateľka Pavla, takže ideme na dvoch autách. Motor, chladničky a pár ďalších vecí, ktoré sa už nezmestili do Feldy, hádžeme do druhého auta. Ja sadám za volant Felicie, Janko do Gallopera a vyrážame smer Michalovce!

Kapry žerú vždy

015228kg
Posledné roky venujem pozornosť jazeru Der a striehnem na najvhodnejšie obdobia k uloveniu veľkých kaprov v týchto vodách. Pre mňa je mesiac október čas s obrovskou šancou uloviť nejedného velikána. A tak som tam koncom prvého októbrového týždňa zahájil lov. Môj plán bol loviť dva týždne z člna a týždeň z brehu, v nočnom úseku.

Prvá jesenná

20161014024740 IMG 2103
Výprava za dunajskými kaprami

Po pre mňa dlhom lete strávenom v práci so 14-hodinovými smenami zastupovaním za dovolenkujúcich zamestnancov, prišiel konečne čas jesene a tým aj priestor pre moje milované jesenné dobrodružstvá pri love kaprov. Moje štyri výpravy začínajú lovom na Dunaji. Miesto, na ktoré som sa chystal, a na ktorom chytávam, bolo celý august aj september takmer stále obsadené. Musel som teda začiatok rybačky odkladať.

Zimná kaprárina

4
Štyri ročné obdobia a vplyv počasia na správanie sa rýb.
Hlavne v posledných rokoch bývajú prvé mrazy už v polovici jesene a naopak po prvých mrazoch nastáva oteplenie a jesenné počasie býva až do polovice decembra a výnimočne aj takmer celú zimu. V mojej sérii článkov som sa ale chcel zamerať hlavne na klasické ročné obdobia. Také, aké majú byť, a preto sa k anomáliám počasia budem snažiť vyjadriť iba okrajovo.

Rainbow lake II.

P1040251
Niekedy začiatkom roku 2013 mi z ničoho nič zvoní telefón a na druhom konci je môj kamarát Milan z Lučenca. Krátky oznam „máme voľný termín na Rainbow“ spôsobil, že sa mi zvýšil tlak aj tep. „Máme miesto číslo 6“. O šestke sme vedeli, že je to veľmi dobré miesto. Angličania volajú toto miesto freeze. Jeseň bola síce ďaleko, ale informácie sme si začali zbierať hneď.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12

Please publish modules in offcanvas position.