Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Ako sa k nám dostal feeder

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

DSC06789
Na špičky udíc sme chytali na riekach už roky ale skutočný feeder to nebol.

Aj na Slovensku bolo veľa rybárov, ktorí lovili tak, že ukazovateľom záberov bola špička ich udice. Chytalo sa tak na rieke Váh a Dunaj ale nikdy nie na stojatej vode. Udice boli v kolmej polohe skôr kvôli silnému prúdu v riekach a svojou robustnosťou sa ani v najmenšom nepodobali feedru.

08. 12. 2017, tento článok bol spolu s videom z nášho premiérového lovu s Robertom Trabuccom uverejnený v bezplatnom rybárskom magazíne Online rybičky 12/2016, tu je link
Text: redakcia    Foto: archív redakcie


Roberto Trabucco

A potom sa znenazdajky objavil jeden milý skromný pán z Talianska, ktorý nám v roku 2000 predstavil rybolovnú techniku feeder. Pozorovali sme ho doslova s úžasom. Novú techniku prišiel predviesť na stojatú vodu neďaleko Bratislavy. Udica položená bokom, ako keby ste ani nelovili, jemná špička, úplne iné krmítko, vnadenie len jemne navlhčené a ryba za rybou. Bol to lov, ktorý mi okamžite učaroval a stal som sa jeho propagátorom. Veľa rybárov pri vodách to dlho nedokázalo pochopiť. Stávalo sa, že ma prišli upozorniť na to, aby som nahadzoval rovno pred seba a nie bokom, tak ako som mal položenú udicu. Ukazoval som, vysvetľoval, dokonca vznikla súťaž v tejto novej technike lovu a pokračuje dodnes. Feeder sa stal nie len pre mňa ale aj pre mnoho ďalších rybárov novým dôvodom mať rybačku ešte radšej. Našli sa samozrejme aj takí, ktorí u nás na Slovensku fedrovali už dlhé roky pred týmto objavom feedra, ktorý v tej prapôvodnej podobe priniesol pán RobertoTrabucco. Prelom tisícročí bol pre mňa zároveň prelomom v rybárstve. Doslova návratom k jeho najkrajšej podstate – aktívnenu lovu rýb všetkého druhu a na rôznych vodách. Lov na špičku a feeder v modernej podobe bolo zrazu niečo úplne iné. Pozrite si video z nášho archívu z roku 2000 a uvidíte úplne prvý kontakt tejto techniky so Slovenskom.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12

Please publish modules in offcanvas position.