Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Švédskych policajtov zaskočil tajomný balíček

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

titulka
Osamelý balíček ležiaci na lavičke v blízkosti rušnej hlavnej stanice švédskeho mesta Göteborg vzbudil obavy miestnych, či nejde o skrytú bombu. Na miesto bola privolaná polícia, ktorá rozhodla, že balíček bude najlepšie preskúmať. To, čo v balíčku nakoniec našli, však asi nikto nečakal.

12. 04. 2017, Zdroj: https://www.thelocal.se/20170406/gothenburg-bomb-turned-out-to-be-pile-of-fish Text: Iveta Hepnerová Foto: https://www.thelocal.se


centralstation

Osamotený balíček vzbudzoval podozrenie

Začiatkom apríla bolo na hlavnej stanici vo švédskom Göteborgu pravdepodobne rušnejšie než zvyčajne. Jeden zo zamestnancov ochranky si v blízkosti stanice všimol osamelý tmavý balíček, ktorý očividne nikomu nepatril. Balíček zrejme pôsobil dojmom, že by mohol skrývať bombu, a preto bola na miesto privolaná polícia. Po obhliadke miesta sa policajti rozhodli, že najlepšie bude, keď obsah balíčka preskúmajú. Keď podozrivý balíček otvorili, zistili, že miesto bomby v sebe skrýva 10 kg mrazenej tresky.

Balíček tresky

Za všetkým je pravdepodobne zábudlivý rybár

Hovorca švédskej polície, Peter Adlersson, pre tlač uviedol, že si nevie predstaviť, komu by zabudnutý balíček mohol patriť. Vyslovil tiež domnienku, že niekto bol zrejme rybárčiť a spracované ryby v balíčku si na lavičke jednoducho zabudol. Ohľadom incidentu sa už na internete objavilo niekoľko vtipných komentárov. V tomto prípade však zrejme zvíťazilo presvedčenie, že opatrnosti nikdy nie je dosť.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12