Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Ako sa stať rybáromChceli by ste sa stať rybárom, no neviete presne ako na to? Nie vždy je pre záujemcov jednoduché nájsť všetky potrebné informácie. Tento videočlánok preto odpovie na množstvo otázok, ktoré sa ohľadom rybárskych začiatkov objavujú najčastejšie. V článku nájdete aj odkaz na stiahnutie prihlášky pre nového člena Slovenského rybárskeho zväzu. Ako sa teda stať rybárom a čo všetko preto musíte urobiť?

pruty
Metóda lovu kapra na boilies už za posledných 10 rokov nabrala aj u nás na obrátkach. Priniesla nesporne veľa nového, či už v oblastiach nástrah, techník lovu, ale aj prútov a vrhacích záťaží. Do tejto doby bola na prútoch udávaná vrhacia záťaž len v gramoch. Ešte aj v súčasnosti majú mnohí problém s prepočtom vrhacej záťaže uvedenej na delenom boiliesovom prúte. Stáva sa, že sa informujú, akú maximálnu olovenú záťaž môžu použiť pri tej či onej libráži. V článku od Ľubomíra Mokrého, ktorý sme prvýkrát zverejnili v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 3/2012, sa dočítate, ako je to s prepočtom libier na gramy, a čo toto značenie vlastne znamená.

meranie stukaAko sa vlastne má podľa rybárskej vyhlášky správne merať úlovok? Mnoho najmä začínajúcich rybárov v tom stále nemá úplne jasno. Presnú odpoveď na túto otázku nám poskytol ichtyológ Richard Štencl a bola zverejenená v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 1/2014.
Pozrite a prečítajte si, ako sa teda majú ryby správne merať.

privlac
Povedzme si otvorene - „Prívlač je komplikovanejšia, ako vyzerá!“ Pre mnohých je španielskou dedinou a vo veľa veciach má aj rybár loviaci inou technikou v prívlači guláš tak, ako my v tom jeho spôsobe lovu... Pre každého, kto má záujem začať loviť na prívlač, je tu článok Začíname s prívlačou, ktorý bol pôvodne vydaný v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 2/2011. Autorom článku bol Skeletor a približuje v ňom, o čom vlastne prívlač je.

rybar
Aké typy prívlače vlastne existujú? Aké typy prútov sa pri tomto love používajú? Aké sú ich parametre a čo je potrebné si na nich všímať? Mnohým nemusí byť hneď všetko jasné, a preto na tieto aj ďalšie otázky odpovedá vo svojom článku Skeletor. Článok ste si pôvodne mohli prečítať v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 3/2011. Ak aj vy patríte k tým, ktorí považujú tieto otázky za zaujímavé, určite pokračujte v čítaní.

titulkaVybrať si ten správny navijak, ktorý by presne vyhovoval všetkým vašim potrebám, nemusí byť pre začínajúceho rybára jednoduché. Zaiste ste si všimli, že každým rokom sú pulty rybárskych predajní preplnené úplne novými, či vynovenými modelmi rybárskej výbavy. V tejto oblasti je ponuka rovnako rozsiahla, ako ponuka prútov opisovaná v minulom čísle. Pre každého, kto má záujem začať loviť na prívlač, je tu článok Začíname s prívlačou, ktorý bol pôvodne vydaný v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 4 a 5/2011. Autorom článku bol Skeletor a približuje v ňom, aké parametre je potrebné sledovať pri výbere prívlačového navijaku.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12