Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


pilker
Pilkre na vláčenie si môžeme vyrobiť doma. Výroba je jednoduchá a zvládne ju takmer každý. Samozrejme, že je výroba oveľa lacnejšia ako hotové výrobky v predajniach rybárskych potrieb. Jedinou investíciou je kúpa formy na odlievanie a tá stojí podľa veľkosti 8 až 30 eur. Svoj postup na výrobu domácich originálnych pilkrov nám ukázal Rado Temňák a bol zverejnený v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 9/2011. Neváhajte a skúste si vyrobiť účinnú návnadu presne podľa svojich predstáv.

jiggy
Jiggové hlavičky si môžeme jednoducho a výhodne vyrobiť aj v domácej dielni. Výroba je jednoduchá a nezaberá veľa času. V článku časopisu Ryby, Rybky, Rybičky 5/2012 ukazuje Rado Temňák, ako si doma vyrobiť vlastné jiggové hlavičky. Vytvoril postup pre klasické aj farbené jiggy a aj pre jiggy s očkom. Výroba jigových hlavičiek je nenáročná a za poludnie si dokážete vyrobiť aj niekoľko 100 ks hlavičiek rôznej veľkosti, čo vystačí na celú sezónu. Ak vás domáca výroba rybárskeho príslušenstva zaujíma, rozhodne venujte pozornosť tomuto článku.

mikro jerk
Využite chvíle voľného času na prípravu vlastných originálnych návnad. Tomáš Kĺč pre vás pripravil podrobný návod na výrobu Jerk vobleru, ktorý sme zverejnili v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 6/2015. Tento typ voblera je vhodný predovšetkým na lov pstruhov dúhových na stojatých vodách a jalcov v letných mesiacoch na riekach. Sami zistíte, aké je to jednoduché.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12