Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


titulka
Aj keď je na trhu dostatočný výber týchto vrhacích trubiek, najmä začínajúci rybári určite ocenia návod na jej výrobu. Navyše - výroba je jednoduchá, nepotrebujeme na ňu žiadne špeciálne náradie a trvá maximálne hodinu. Hotová kobra stojí zlomok ceny kupovanej. Určite vám tiež vlastnoručne vyrobená a plne funkčná pomôcka urobí radosť. Svoj postup na výrobu vlastnej kobry predviedol Radoslav Temňák v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 04/2011.

titulka
Kamufláž olova sa dá robiť viacerými spôsobmi. Jeden z nic v článku časopisu Ryby, Rybky, Rybičky 2/2011 predstavil Rado Temňák. Pozrite si rýchly a jednoduchý fotopostup na domáce vylepšenie vašej výbavy. Môže to byť práve takýto detail, ktorý dodá vašej montáži tú správnu atraktivitu.

Multi_Rig
Ak patríte k tým, ktorí si nadväzce pripravujú sami, pozrite si fotopostup viazania nadväzca zvaného Multi Rig. Nadväzec je často podceňovaná súčasť úspešnej koncovej udice. Nikdy neviete s istotou, aká montáž bude práve tá správna na danej výprave, a preto je určite dobré mať široký repertoár montáží. Hodiť sa vám isto bude aj tento Multi Rig. Postup popísal a predviedol Ľubomír Morký a prvýkrát ste ho mohli vidieť v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 6/2011.

boilies
Domáca výroba boilies láka rybárov snáď od čias preslávenia tejto návnady na Slovensku. Niet sa čomu diviť. Pri domácej výrobe si dokážeme vyrobiť veľmi kvalitné guličky za dobrú cenu. Pozrite si 5 receptov na domáce zmesi na boilies z dielne Jána Guláša, ktoré boli prvýkrát publikované v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 01/2009. Príprava domácich boilies nie je zložitá a navyše vám dáva priestor na rôzne pokusy, vďaka ktorým si dokážete vyrobiť guličky presne podľa svojich predstáv.

doza na nadvazce
Jednoduchý fotopostup na výrobu uzatvárateľnej dózy na nádväzce presne podľa vašich potrieb. Náklady na výrobu takejto dózy sú navyše úplne minimálne. Postup, ktorého autorom je Karásek, sme pôvodne uverejnili v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 3/2011.

nadvazec helikoptera
V tomto fotopostupe sa naučíte ako uviazať stále veľmi populárnu „streleckú" montáž - Helikoptéru. Pôvodným autorom tejto montáže je vraj Zenon Bojko. Tento postup pre náš časopis Ryby, Rybky, Rybičky 6/2015 vytvoril Radek Filip. Pri správnom naviazaní je táto montáž výborná hlavne na ďaleké hody. Navyše sa pripravuje jednoducho.

KD rig
O téme koncových monáží sa už toho popísalo veľa, či už v rôznych časopisoch alebo na internetových fórach. Rovnako je veľa možností, či už výroba domácich nadväzcov alebo jednoduchšia - kúpiť si hotový, zabalený pekne v priesvitnej fólii (rôzni výrobcovia, rôzne háčiky, rôzne šnúrky...). Ak patríte k tým, ktorí si nadväzce pripravujú sami, pozrite si fotopostup viazania nadväzca zvaného KD Rig. Postup popísal a predviedol Ľubomír Morký a prvýkrát ste ho mohli vidieť v časopise Ryby, Rybky, Rybičky 5/2011.

domaca peleta
Hlavne v studenej vode na jar a jeseň sú pelety často úspešnejšie ako boilies. V teplej vode sú zase silnou zbraňou pri krátkodobých vychádzkach trvajúcich iba niekoľko hodín. Je to dané ich rýchlejším rozpadom, kedy do vody rýchlejšie uvoľňujú arómy a iné pre ryby atraktívne zložky. V časopise Ryby, Rybky, Rybičky 3/2012 sme zverejnili hneď 3 recepty na pelety od Rada Temňáka, ktorými sa teraz môžete inšpirovať aj tu, na našej stránke.

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12