post

Bič versus feeder

Bič versus feeder


Séria redakčných testov novej, jemnej rybolovnej techniky pokračuje.


Testovali sme dva rýchle a pritom jemné spôsoby lovu. Plávanú na bič s tlmiacou gumou a klasický feeder. Vedeli sme, že obe techniky ponúkajú lovcom veľkú efektivitu chytania rýb v pomerne krátkom časovom úseku, ale zároveň nás zaujímalo aj to, ktorý z lovov je predsa len výkonnejší.

Klasický bič pozná asi každý. Náš bič bol vylepšený špeciálnou gumou, ktorej úlohou je v podstate nahradiť navijak a vlasec v ňom. V prípade záberu väčšej ryby sa guma podľa potreby vysúva zo špičky udice až do vzdialenosti dvadsať metrov a odoláva výpadom protivníka. Stačí prút držať v rukách a smerovať ho vždy proti ťahu ryby. Vyskúšali sme si to v praxi pri love kaprov a výborne to fungovalo. V porovnaní s chytaním na feeder mal bič niekoľkonásobne vyššiu účinnosť a v priebehu dvoch hodín sa nám podarilo uloviť viacero pleskáčov, troch lieňov a až pätnásť kaprov. Maximálna hmotnosť najväčších z nich sa blížila k hranici piatich kilogramov a určite to nie je maximálna hmotnosť rýb, ktoré by dokázala táto nenápadná rybárska udička zvládnuť.

V prípade, že voda, na ktorej chytáte, umožňuje lov v tesnej blízkosti brehu, určite túto techniku vyskúšajte. Už v najbližšom vydaní nášho magazínu Rybičky Online vám ponúkneme reportáž z našich redakčných testov a niekoľko zaujímavých video-materiálov z lovu rýb touto skvelou technikou, ktorá by nemala chýbať ani vo vašej výbave. Pre skvelý zážitok zo skutočného lovu rýb od nástrahových až po trofejné sa to určite oplatí.


Redakcia


Článok bol pôvodne zverejnený v našom časopise Online Rybičky. Originál nájdete TU.