Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Ryby, rybky, rybičky január 2016

titulka 0116

Peter Šimonič: Sny sa plnia

Jazero som zopárkrát už navštívil v rôznych obdobiach. Obraz o ňom, ktorý som potreboval, už mám natrvalo vrytý v pamäti. Kapry sú však nevyspytateľné, a tak nakoniec ten posledný krok k úspechu je na nich a na prírode. Na dvojtýždňovú výpravu som bol dokonale pripravený.

RRR 0116 01

Ján Pečo: Diagnóza rybár

Zima je pre nás rybárov zakaždým obrovskou skúškou. Nemôcť ísť na ryby je ťažká diagnóza postihujúca v tomto období väčšinu z nás. A keďže by sme s tým u lekára asi nepochodili, trpíme každý po svojom. Ak vás k rybám však nepustia pracovné povinnosti, to už je iná káva. Sezónu, dve sa to ešte dá vydržať, ale potom príde doslova neskutočný absťák a vy urobíte aj nemožné, len aby ste sa dostali k vode.

RRR 0116 02

Juraj Banič: Močiare

Viem, že nasledujúci článok nespadá do oboru, ale každý, aj ten najzarytejší sumčiar či kaprár občas potrebuje odpočinok od svojho remesla. Raz za čas vymením sumcové prúty, preplnené tašky, kreslá a inú záťaž a do ruky vezmem krátky prút s jemnou gramážou. Do malého batohu hodím pár potrebných drobností a vyrazím na vody, ktoré ostávajú nepovšimnuté v oku rybára.

RRR 0116 03

Radek Filip: Kaprové montáže krok za krokom – Zjednodušená KD montáž

KD montáž vynašiel Kenny Dorset. Montáž je typická oloveným bročkom natlačeným na vlasec medzi nástrahou a háčikom. To v niektorých situáciách pomáha lepšie skrúcať háčik špičkou smerom k dolnému kapriemu pysku.

RRR 0116 04

Milan Gažo: Jesenný lov mrien

Jesenné obdobie (hlavne október) považujem za najlepší čas na lov mrien. Ak sa nám podarí ich lokalizovať a dodržíme zopár základných pravidiel, môžeme zažiť veľmi úspešnú rybačku s množstvom krásnych úlovkov.

RRR 0116 05

Milan Tychler: Feeder v januári

Január nie je práve ideálnym mesiacom pre rybárov, ale v posledných rokoch nám mierne zimy dovoľujú loviť prakticky po celý rok. Samozrejme, nie všade. Horské a podhorské oblasti vypadávajú z hry. Ale v nižšie položených oblastiach je to inak. Tu rieky zamŕzajú iba výnimočne a nie je ničím zvláštnym, ak tam v januári nie je sneh a ani ľad. Za seba musím povedať, že mi to tak úplne vyhovuje. Nie je to síce ideálna letná pohoda, ale je to niečo iné. A aby som povedal pravdu, ja sa na tú zimnú rybačku teším a stále sa čudujem, koľko rybárov prestáva s príchodom horšieho počasia rybárčiť.

RRR 0116 06

Slavomír Pavle: Dve lovné miesta

Vymyslieť niečo nové, čo ryby vo vode ešte nevideli, je vždy lákavé, najmä keď to prináša aj výsledky. K feedru som sa minulý rok prepracoval až v decembri, aj to najskôr ako divák a len vďaka Romanovi Pavelkovi, s ktorým sme sa stretli na jednom z menších ramien Malého Dunaja.

RRR 0116 07

Feeder na betóne

Tento článok som napísal so zámerom ukázať rybárom možnosti lovu na feeder na netradičných miestach, akými sú umelé kanály. Tieto slúžia ako náhon k vodným elektrárňam. Hĺbka tu býva aj viac ako 10 metrov.

RRR 0116 08

Redakcia: Pozrite si televízne Rybičky!

Prvú reláciu v RTVS uvidíte v sobotu 23. popoludní a v nedeľu 24. januára ráno.
Televízne Rybičky budú pokračovať celý rok 2016 pravidelne každé dva týždne. Opäť sa spolu stretneme na obrazovkách Slovenskej televízie na konci januára. S prípravami však začíname oveľa skôr. V pláne máme zájsť na rieku Váh a skúsiť loviť podustvy. Ak voda na jazerách celkom zamrzne a hrúbka ľadu to dovolí, vyskúšame veľmi atraktívny lov na dierkach. Z viacerých pripravovaných reportáží môžem spomenúť aj jednu, na ktorú sa celý štáb veľmi teší. Pôjde o netradičný lov kaprov, ktorý by sme radi absolvovali u nás doma na Slovensku.

Vysielací čas jednotlivých relácií nájdete TU.
Pokiaľ vás zaujíma, ako sa nám priebežne darí v teréne a čo sme chytili, tak sme tu pre vás na facebooku. Informácie bezprostredne po nakrúcaní každého dielu relácie zverejňujeme na našej facebookovej stránke, na ktorú sa ľahko prekliknete z webu www.rrr.sk.

RRR 0116 09

Peter Vizičkanič: Keď sa povie deň s veľkým D

Začali sme prípravu. Ako prvé sme namiešali krmivo. Keďže je voda veľmi studená, ako základ sme použili cesnakové krmivo a doň sme primiešali krmivo s parmezánom. Do takto nachystanej zmesi sme pridali krmivo určené na mreny a podustvy so syrom.

RRR 0116 10

Peter Vizičkanič: Pozdrav zo slovenského Mongolska

V apríli 2015 dostáva môj syn Jakub pozvánku zúčastniť sa prívlačových pretekov konaných na Ostrom Grúni pri Žarnovici.
Sám ešte netuším, aké neuveriteľné dobrodružstvo sa z toho v budúcnosti vykľuje.

RRR 0116 11

Redakcia: Pokračovanie zo súčasnosti

Až mráz behá po chrbte, keď čítate ako sa u nás na Slovensku v rieke Hron, priamo v meste pod panelovými domami udomácnila kráľovná všetkých rýb a darí sa jej. Nádherné exempláre doslova vyrážajú dych a nútia nás zamyslieť sa nad tým všetkým úplne inak. Hlavátka je naozaj fenomén, o ktorom sme si už začínali myslieť, že u nás skončil.

RRR 0116 12

Peter Bitter: Malý Dunaj a umelé nástrahy

Drobná úprava koncového systému môže až niekoľkonásobne zvýšiť úspešnosť vášho lovu prívlačou.

RRR 0116 13

Andrej Rakovský: Zubaté slnko, zubaté ryby...

Chladnejšie počasie ma každý rok prinúti vymeniť sumčiarsku výbavu za muškársky výstroj. Začal by som asi začiatkom konca sezóny lovu mojej hlavnej, cieľovej ryby - sumca. Dni pri vode ešte stále trávim s prútmi vyviazanými na trhačky.

RRR 0116 14

Nové webové stránky a e-shopy RRR

Zmodernizovali sme dizajn, zlepšili prehľadnosť a komfort služieb pre vás!

RRR 0116 15

Erik Zbiňovský - Ohliadnutie sa za sezónou

Keďže žijeme na Slovensku a v duchu zákona dýchajúceho hlbokým komunizmom, sezónu začínam v zahraničí. Kvôli relatívnej blízkosti, pestrosti a veľkosti úlovkov, to už dlhé roky poväčšine býva Taliansko a jeho rieka Po. Otvorenie schengenu a rozšírenie EÚ o balkánske krajiny spôsobilo, že miestne orgány začali konať. Najprv pritvrdili policajnými kontrolami. Dnes v prístave v Porto Viro kotvia tri člny rôznych zložiek polície.

RRR 0116 16

Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12