Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.


Ryby, rybky, rybičky december 2015

titulka 1215

Nočná zmena

Tento rok som sa na rybačku nedostal tak často ako by som chcel. Hlavným dôvodom bola moja práca. Myslím si, že rybár, ktorý sa nedostane k vode tak často akoby chcel, si omnoho viac váži tú trochu času, ktorý môže venovať svojmu koníčku.
RRR 1215 01

Carp tour

Čas posledných pretekov v Dolnom Bare, ktorých sa zúčastníme, sa blížil. Sú to 4-dňové preteky a teamy sú 2-členné. Je to dlhá doba, tak sme nechceli nič zanedbať. Príprava nám trvala približne 14 dní.
RRR 1215 02

Zachovajme si krásy a hodnoty nášho športu

Týchto pár riadkov by som chcel venovať téme, ktorá je možno menej otvorená, niektorými z nás zatracovaná, no každopádne podľa mňa v našej kaprárskej komunite veľmi potrebná. Mojím príspevkom by som chcel vyjadriť potrebu stanovenia nielen spodnej hranice alebo miery úlovku ako je tomu doteraz, ale aj tú vrchnú, ktorá je podľa môjho názoru veľmi potrebná. Keďže momentálne táto hranica nie je priamo zakotvená v žiadnom platom zákonníku, toto rozhodnutie zostáva na každom z nás. Práve toto rozhodnutie sa tak stáva najdôležitejším pre zachovanie si bohatstva v našich vodách.
RRR 1215 03

Jesenná tour

Po tropickom lete prichádza konečne očakávaná jeseň a čas vydať sa na plánované výpravy za kaprami. Skorú jeseň trávim vždy na slovenských revíroch. Podľa počasia volím väčšinou posledné dva septembrové týždne kvôli poslednej možnosti nepretržitého lovu. Počasie však posledné roky prináša teplé dni až do polovice októbra a preto termín posúvam.
RRR 1215 04

Nadľahčené nástrahy

Chytal som na slepom ramene rieky Labe, keď sa z tŕstia „vynoril“ chlapec, ktorý si sadol vedľa mňa. Podľa jeho iskry v oku bolo jasné, že tento mladík bol prírodou a rybami absolútne posadnutý. To jednoducho spoznáte...
RRR 1215 05

Kaprové montáže krok za krokom – The Drop Down

V tejto časti seriálu o kaprových montážach si uviažeme agresívnejšiu montáž, ktorú poznáme pod názvom The Drop down.
RRR 1215 06

Feedrové nástrahy, ako ich napichnúť - Rybka a časti rybky

Rybka alebo časť rybky - nie práve typická nástraha pre feeder a keď sa u nás prvé feedrové prúty objavili, nikto ani nepomyslel na to, že by sa raz práve táto nástraha na háčiku v spojení s feedrovým prútom objavila. Feedrový prút bol vnímaný úplne jednoznačne ako prút určený na lov drobných a stredne veľkých kaprovitých rýb. Až neskôr sa jeho pomocou začali loviť väčšie kapry, veľké mreny a v neposlednom rade aj zubáče a veľké jalce, teda ryby, ktoré sa živia predovšetkým (alebo z väčšej časti) aj rybím mäsom.
RRR 1215 07

Po stopách mieňa sladkovodného

Veľakrát sme si s priateľmi dali otázku, čo by sme si bez tejto skvelej ryby počali. Neustála aktivita počas celého roka, večné zháňanie potravy a jeho prispôsobivosť väčšine typov vôd je ohromná.
RRR 1215 08

Lov jalca po celý rok

Veľakrát sme si s priateľmi dali otázku, čo by sme si bez tejto skvelej ryby počali. Neustála aktivita počas celého roka, večné zháňanie potravy a jeho prispôsobivosť väčšine typov vôd je ohromná.
RRR 1215 09

Prívlač na Hrone

Hron - jedna z riek, ktorá sa vlieva do Dunaja. V nedávnej minulosti to bola rieka ťažko skúšaná našimi závodmi na strednom Slovensku. Pamätám si často na stavy, keď sa po hronskej vode plavilo dole prúdom tisíce mŕtvych tiel rôznych druhov rýb.
RRR 1215 10

Špionáž na rieke

Postupom času, ktorý venujem lovu dravcov na prívlač, som dostal potrebu zistiť viac o tom, ako ryby žijú v tejto rieke a ako migrujú počas roka z miesta na miesto a hlavne ako menia lokalitu počas teplých a chladných ročných období.
RRR 1215 11

S gumou trocha inak

Keď zapadne slnko, naše dravce sa presunú do hornej časti vodného stĺpca a začnú krásne viditeľný lov na malé rybky. Vtedy máme veľkú šancu, že nám záber príde buď z hladiny alebo tesne spod hladiny. Väčšina rybárov si v tomto prípade zvolí za svoju nástrahu vobler, avšak podľa mňa gumená rybka môže byť účinnejšia.
RRR 1215 12

Nórsko 2015

Už veľa rokov som chcel zažiť poriadnu rybačku v zahraničí. Bol to môj tajný sen. Keď u nás v auguste panovali najväčšie horúčavy a teplomer atakoval 40°C, mne svitla nádej ísť sa mierne ochladiť do severskej krajiny. Podľa predpovede tam malo byť 7°C. Vo Vrútkach sme nasadli do autobusu a začala sa cesta cez Čechy, Poľsko, v Gdynii trajektom do Švédska a smer Snillfjord v Nórsku.
RRR 1215 13

Jesenné sumce, 2. časť

Rozhodujem sa vyskúšať prvýkrát na tejto výprave montáže s povodnými plavákmi, ktoré sa mi tu v minulosti osvedčili. Na prvý prút dávam asi 40 cm nosáľa, ktorý je tu, ale aj v iných lokalitách top rybkou.
RRR 1215 14

Päť nocí v splne...

Výpravu, ktorú som chcel podniknúť tento rok v lete som si plánoval už od minulého roka. Presný termín som ale nevedel, nakoľko som čakal, kedy nám dajú v práci celozávodnú dovolenku. Nakoniec to bol prvý augustový týždeň, čo ma vôbec nepotešilo, pretože v tomto termíne bol práve spln.
RRR 1215 15

Taliansko „pre“ a „proti“

Taliansko - krajina pizze, dobrého vína, histórie a v poslednom období pre nás rybárov aj krajina sumcov a kaprov. Nebudem však písať o nejakej konkrétnej výprave nášho teamu do severného Talianska, pretože cestopisných článkov štýlu „prišiel som, ulovil“, príp. „neulovil tú či onú rybu“ je popísaných na desiatky. V tomto článku vám chcem priblížiť túto krajinu, konkrétne jej región Veneto a Pádsku nížinu na severe tejto zeme z hľadiska rybárskeho.
RRR 1215 16

Vyšlo to!

Tento deň sa od ostatných v poslednom období skoro ničím nelíšil, no spomienka naň mi ostane vrytá hlboko v pamäti. Klasický deň, kedy som s rodinou strávil deň u rodičov sa však zmenil na skvelý zážitok. Sumec, ktorého som ulovil, meral 107 cm!
RRR 1215 17

ESOX – úlovková súťaž

Poznáme ďalších víťazov ESOX úlovkovej súťaže! Hrajte a vyhrajte aj vy, zapojte sa do našej súťaže!

Pošlite fotografiu svojho úlovku a vyhrajte! Víťazmi sa stanú prvé 3 fotografie s najväčším počtom hlasov a okrem toho, všetky hlasy, ktoré nám pošlete do redakcie sú zaradené do žrebovania a traja z vás získajú rovnaké ceny ako víťazné fotografie.
Kupón uverejnený v časopise vystrihnite, nalepte na korešpondenčný lístok alebo vložte do obálky a pripíšte k nemu číslo fotografie, ktorej dávate svoj hlas + vaše meno, priezvisko, úplnú adresu (včítane PSČ) a telefónne číslo.

Kupón pošlite do 14. 12. 2015 na adresu:
Redakcia RRR, Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza.

Súťažné fotografie môžete posielať buď poštou na horeuvedenú adresu redakcie, príp. elektronicky na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

odznakOkrem toho máme aj ďalšiu dobrú správu!
Ak bude vaša fotografia s úlovkom zo slovenského revíru a jeho hmotnosť presiahne stanovenú hranicu, automaticky vám z redakcie pošleme Zlatý odznak - nášivku Esox úlovkovej súťaže!

Zlatý odznak získate za foto ryby: kapor nad 15kg, sumec nad 30 kg, šťuka nad 10 kg, zubáč nad 8 kg a pstruh potočný nad 2 kg.

POZOR, v roku 2015 bude hlavných cien 5!

Hlavný sponzor súťaže spoločnosť ESOX Bratislava odmení fotografie s najväčšími úlovkami v kategóriách - kapor, sumec, šťuka, zubáč a pstruh potočný voľným nákupom rybárskych potrieb v hodnote 100 Eur v predajniach ESOX v Bratislave alebo Liptovskom Mikuláši.

Pozrite si, o aké ceny budete hrať tento mesiac!
P63 ceny

Televízne Ryby Rybky Rybičky

Kliknite na našu webovú stránku www.rrr.sk a dozviete sa, čo sme pre vás pripravili. Nájdete tu všetky diely vašej obľúbenej relácie. Nielen nové, ale aj spred niekoľkých rokov. Najnovšie diely si môžete pozrieť v HD rozlíšení.

Termíny premiér v decembri sú: 12. a 19. 12. 2015.
Vysielací čas jednotlivých relácií nájdete na našej stránke v sekcii Televízna relácia a tiež v programe RTVS 2.

Pokiaľ vás zaujíma, ako sa nám priebežne darí v teréne a čo sme chytili, tak sme tu pre vás na facebooku. Informácie bezprostredne po nakrúcaní každého dielu relácie zverejňujeme na našej facebookovej stránke, na ktorú sa ľahko prekliknete z webu www.rrr.sk.
RRR 1215 18
Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12