nakupovat.jpg
norsko.jpg

Najnovšie rybárske správyKapry žerú vždy

015228kg
Posledné roky venujem pozornosť jazeru Der a striehnem na najvhodnejšie obdobia k uloveniu veľkých kaprov v týchto vodách. Pre mňa je mesiac október čas s obrovskou šancou uloviť nejedného velikána. A tak som tam koncom prvého októbrového týždňa zahájil lov. Môj plán bol loviť dva týždne z člna a týždeň z brehu, v nočnom úseku.

Čítať ďalej...

Mrazená rybička

Mrazena rybickaZlepšovák.

V novembri sme boli na našom území svedkami extrémnych výkyvov počasia a viacerých teplotných rekordov. Jeseň sa držala zubami nechtami a nie a nie odísť. Rybačky boli nevypočitateľné, rybári mrzutí. Šancu nemali ani tie najnetradičnejšie nástrahy.

Čítať ďalej...

Ako sa k nám dostal feeder

DSC06789
Na špičky udíc sme chytali na riekach už roky ale skutočný feeder to nebol.

Aj na Slovensku bolo veľa rybárov, ktorí lovili tak, že ukazovateľom záberov bola špička ich udice. Chytalo sa tak na rieke Váh a Dunaj ale nikdy nie na stojatej vode. Udice boli v kolmej polohe skôr kvôli silnému prúdu v riekach a svojou robustnosťou sa ani v najmenšom nepodobali feedru.

Čítať ďalej...

Prvá jesenná

20161014024740 IMG 2103
Výprava za dunajskými kaprami

Po pre mňa dlhom lete strávenom v práci so 14-hodinovými smenami zastupovaním za dovolenkujúcich zamestnancov, prišiel konečne čas jesene a tým aj priestor pre moje milované jesenné dobrodružstvá pri love kaprov. Moje štyri výpravy začínajú lovom na Dunaji. Miesto, na ktoré som sa chystal, a na ktorom chytávam, bolo celý august aj september takmer stále obsadené. Musel som teda začiatok rybačky odkladať.

Čítať ďalej...

Sumce na vábničku

14238209 10210447686415295 114417625030495804 nNedávno som sa vrátil z týždňovej rybačky, a pretože som zažil krásne chvíle privode, tak sa o ne chcem podeliť aj s vami. Každú moju rybačku začínam v pohodlí domova sledovaním dlhodobej predpovede počasia, a tak to bolo aj teraz. Keďže páni z meteorologického ústavu nám rybárom dávali skvelú perspektívu na cely týždeň, rozhodnutie bolo na svete (aj keď nie vždy sa dá na ich „spoľahlivé“ predpovede spoľahnúť, skôr naopak).

Čítať ďalej...

Feeder v decembri

12December môže byť skvelý rovnako tak, ako aj tie najlepšie mesiace v roku, ale takisto nám môže ukázať aj málo vľúdnu tvár a našu rybársku sezónu nemilosrdne a rázne ukončiť. Všetko závisí len a len na počasí. Je dosť možné, že rybári vyššie položených oblastí už svoju rybársku sezónu ukončili, ale tí v nížinách, pokiaľ vládne teplejšie počasie, čo je v tejto dobe celkom pravidlo, chytajú ďalej. Ryby síce nie sú vďaka studenej vode tak aktívne, ako by sme si priali, ale pri dobrom počasí a na správnom mieste si môžeme zachytať rovnako dobre, ako v ktorýkoľvek letný deň. Chce to len pár drobných úprav a môžeme loviť ďalej.

Čítať ďalej...

Horná miera rýb

IMG 4220Na Slovensku už existujú revíry s režimom Chyť a pusť, no stretnúť sa s revírom, ktorý má stanovenú hornú mieru rýb nie je zatiaľ vôbec bežné. A pritom práve vďaka takýmto vodám by bolo možné získať revíry lákajúce aj rybárov, ktorí už stratili chuť loviť vo zväzových vodách len malé, násadové ryby. Chytať totiž stále dookola násadové ryby, ktoré sa vysádzajú hlavne pre rybárov-konzumentov, nebaví každého.

Čítať ďalej...

Zimná kaprárina

4
Štyri ročné obdobia a vplyv počasia na správanie sa rýb.
Hlavne v posledných rokoch bývajú prvé mrazy už v polovici jesene a naopak po prvých mrazoch nastáva oteplenie a jesenné počasie býva až do polovice decembra a výnimočne aj takmer celú zimu. V mojej sérii článkov som sa ale chcel zamerať hlavne na klasické ročné obdobia. Také, aké majú byť, a preto sa k anomáliám počasia budem snažiť vyjadriť iba okrajovo.

Čítať ďalej...

Prečo zatvárame vody?

IMG 6099Sychravé nedeľné ráno. Typické jesenné počasie, ktoré núti zostať v posteli. Určite radšej, ako ísť na ryby. Je 6. november a na parkovisku revíru Prusy sa schádzajú nespokojní rybári z Bánoviec nad Bebravou na protestný lov rýb. Prichádzame tesne pred ôsmou hodinou. Napočítali sme tu necelú desiatku áut, asi osem rybárov a neďaleko aj auto hlavného hospodára miestnej organizácie. Sedí v aute a spočiatku s nami odmieta komunikovať. Pýtame sa účastníkov protestu, čo sa vlastne deje.

Čítať ďalej...
Kontakt
 
Veľkonecpalská 17, 971 01 Prievidza
   redakcia@rrr.sk
Mobil: 0905 604 548   
Tel: 046/542 19 12