Ryby, rybky, rybičky, jún 2011

titulka_0611

 

Už niekoľko rokov som mal v pláne nakrútiť rybárske DVD. Všetko chce však svoj časť a musí to vyzrieť. Okolnosti ma doviedli k človeku, ktorý okrem toho, že miluje rybárčenie, venuje sa aj nakrúcaniu a má k tomu všetko potrebné vybavenie, včítanie niekoľkých bezdrôtových podvodných kamier...

 

RRR_0611_01

 

Ďalšou alternatívou sú kratšie niekoľkodňové vychádzky na rozličné nami vytipované miesta. Na takýchto miestach musíme zaujať ryby niečím, čo sa označuje „Attractor-Boilies" (dráždivé boilies). Našou úlohou je čo v najkratšom čase presvedčiť kapry, že ide o potravu alebo využiť ich zvedavosť a poskytnúť im niečo celkom odlišné od prirodzenej potravy.

 

RRR_0611_03

 

 

Nadväzec - často tak podceňovaná súčasť úspešnej koncovej udice. Hlavnými požiadavkami na nadväzec sú: poskytnúť prirodzené nastraženie nástrahy, nebrániť kaprovi k zožratiu a pritom byť ozaj čo najviac nenápadný, umožniť ideálne zaseknutie ryby na háčiku a odolať aj tým najväčším výpadom zdolávaného velikána.

 

 

 

RRR_0611_02

 

Liptovská Mara je revírom, o ktorom sa už popísalo kadečo. Preslávil ju najmä kaprársky maratón a s ním spojené zážitky a poznatky účastníkov. Roman Koki sa tu narodil a rád sa na túto vodu vracia, preto sme mu položili zopár otázok.

 

RRR_0611_04

hore